Misy wywodzące się z obszaru Tybetu, poprzez swój uniwersalny dźwięk od setek lat stosowane są do medytacji - harmonizując cały organizm, podnoszą poziom witalności, rozluźniają mięśnie i całe ciało.
Dzwonki wietrzne KOSHI to instrumenty ręcznie tworzone u podnóża Pirenejów o niezwykle delikatnym brzmieniu. Coraz częściej wykorzystywane są m.in. do kołysania dzieci do snu.
Kamertony znane są głównie jako jednotonowe instrumenty muzyczne wykorzystywane do strojenia innych instrumentów. Od niedawna, z uwagi na swoje dźwiękoterapeutyczne właściwości używane są również do relaksacji, medytacji, a nawet terapii w różnego rodzaju schorzeniach.
Obecnie nauka oraz współczesne metody leczenia coraz częściej doceniają i podziwiają moc dźwięku, wykorzystując go w różnych formach terapii. Fenomen gongów i mis polega na przekazywaniu energii bezpośrednio do ciała, gdzie zostaje jeszcze przez kilka dni, a skutki jej oddziaływania można zaobserwować na każdym poziomie.
Koncert gongów i mis będąc jednym wielkim polem dźwiękowym, przepełnionym niezwykłym rezonansem i pełnią harmonii, oddziałuje głęboko na ciało fizyczne, wycisza emocje uczestników, poprawia nastrój, dając tym samym odprężenie i głęboki relaks, potęguje również potencjał twórczy i wewnętrzną moc.
O MNIE: Rozwój osobisty, praca z ludźmi (przede wszystkim w stanie głębokiego relaksu), muzyka i prowadzenie sesji relaksacyjnych z wykorzystaniem instrumentów to moje pasje. To dla nich zrezygnowałam z pracy w korporacji i otworzyłam swoją własną firmę - Krainę Rozwoju i Piękna MEA MEL :)
Muzyka towarzyszy mi w życiu od zawsze - już jako dziecko rozpoczęłam edukację muzyczną – grałam na fortepianie i flecie prostym. Odkąd ukończyłam Szkołę Muzyczną, nie rozstaję się z muzyką – towarzyszy mi ona w każdym momencie mojego życia. Jakiś czas temu, wykształcenie muzyczne połączyłam ze swoimi zainteresowaniami i zaczęłam grać na misach tybetańskich i gongach, których używam się zarówno do dźwiękoterapii, jak i koncertowania. Dodatkowo szkolę się z zakresu muzykoterapii dogłębnej komórkowej z wykorzystaniem kamertonów.
Aleksandra Lindner